Moda 146

IT'S THE ICE SKATING SEASON

voguehaus
diciembre 02 2018
ITS-THE-ICE-SKATING-SEASON

Hello everyone! Today I've got another post for you - my first post of the final month of 2018 was shot again, in the beautiful city of Vienna! This time I decided to shoot the post inside of the ice rink because I simply couldn't help it - this belongs to Christmas and December to me is all about Christmas! This time I went for an outfit matched in light tones. I wore my new faux fur jacket which I am really I packed with me. It got really cold in Vienna, so this one kept me warm. Right now I am also on the search of a nice, warm and great-quality black fur. I have seen one at Shopbop, which I really like. I think I might get this one from Apparis for the winter season - it looks great and it looks like it's super warm. What do you think? As for my look, I have added a cream knit and white jeans to the look. In order to make the look a little more interesting, I went for my Louis Vuitton Petite Malle, which I absolutely love. I have also added this cute hat as it was super cold. So, how do you like the look and the pics?

Krásné ráno všem! Svůj první prosincový post jsem se rozhodla nafotit na tomto krásném, vídeňském kluzišti, které je umístěné přímo v centru vánočních trhů. Pro mě je celý prosinec o Vánocích a právě proto jsem se rozhodla udělat v tomto duchu i svoje posty zde na blogu. Ve Vídni byla opravdu zima, a tak jsem ráda, že jsem si s sebou zabalila tento krásný (umělých) kožich. Do své sbírky bych si chtěla pořídit ještě nějaký hezký, kvalitní, a hlavně teplý v černé. Celkm mě zaujal tento od značky Apparis  na eshopu Shopbop. Svůj outfit jsem tentokrát sladila do světlých barev - ke kožichu jsem přidala bílé skinny džíny a krémový svetr. Celý look jsem doplnila Petite Malle od Louise Vuittona, kterou jsem v poslední době nosila opravdu často. Také jsem nemohla nevyrazit v nové, šedé čepici, která mě celou dobu ve Vídni zahřívala. Tak jak se Vám look a fotky líbí?

ITS-THE-ICE-SKATING-SEASON-2 ITS-THE-ICE-SKATING-SEASON-4 ITS-THE-ICE-SKATING-SEASON-6 ITS-THE-ICE-SKATING-SEASON-8 ITS-THE-ICE-SKATING-SEASON-10

OUTFIT DETAILS


NAKD coat (similar)
Designer Remix knit (similar)
Mango jeans (similar)
Louis Vuitton bag (similar)
Reserved hat (similar)

SHOP MY LOOKITS-THE-ICE-SKATING-SEASON-12


ITS-THE-ICE-SKATING-SEASON-14

Leer artículo original
feedproxy.google.com